1461 Trabzon Futbol Akademimizin Tesisleri görkemli bir törenle açıldı1461 Trabzon Futbol Akademimizin Tesisleri görkemli bir törenle açıldı


1461 Trabzon FK’nın yeni yapılan Futbol Akademisi Tesisleri bugün düzenlenen törenle açıldı. Hekimoğlu Döküm Spor Tesislerimizin hemen yanındaki yere yapılan akademi tesislerimizin açılışına; Kulüp Başkanımız Celil Hekimoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Trabzon İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Sebat Gençlikspor Başkanı Cemil Kalkışım, ASKF Başkanı Cahit Erdem, TÜFAD Başkanı Metin Bak ve çok sayıda davetli katıldı.


Açılış konuşması yapan Başkanımız Sayın Celil Hekimoğlu, tesisin yapımında kendilerine katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, “Trabzon Büyükşehir Belediyemize bu arsayı bize 10 yıllığına tahsis ettiği için teşekkür ediyorum. Trabzonspor’un da bize büyük katkıları oldu. Sahayı yaparken kum lazım sadece Tokat’ta var. Zeyyat beye dertleniyordum, Trabzonspor sahadaki hibriti kaldırmıştı, bize verdi kumu. Ayrıca A Takımımıza 6 oyuncu verdiler. Başkan Ertuğrul Doğan nezdinde yönetime teşekkür ediyorum. Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyorum, aradı desteklerini iletti. Kolay değil burası heyelan sahası arazi, alt tarafta 12 metre yüksekliğinde duvar yaptık. Sadece duvar 15 milyon TL, diğerini söylemiyorum. Burada futbolcu yetiştirip sunmamız lazım. Mahallemizin muhtarı da bize çok destek oldu ona da teşekkür ediyorum. İnşallah buradan futbolcu yetiştirip Türk futboluna sunacağız” dedi.


ASKF Başkanı Sayın Cahit Erdem de, “Trabzon’da bir spor kültürü var. Genç arkadaşlarımız küçük yaştan beri sporun içinde büyüyorlar. Tesisler konusunda yetersiz kalıyoruz. Trabzon’un erklerine burada görevler düşüyor. Başkanımıza teşekkür ettik. Bugün bakıyoruz ki Celil başkan hiç durmuyor ekonomik kazancının büyük kısmını Trabzon’un gençlerine yatırıyor. Celil beye ne kadar teşekkür etsek az” ifadelerini kullandı.


Trabzonspor Asbaşkanı Sayın Zeyyat Kafkas ise, “Hekimoğlu ailesi Trabzon için gerçekten şans. Sanayide öncü ve istihdam yaratan bir aile. Bu tesisi Trabzon şehrine kazandırması üretim açısından önemli bir durumdur. Biz işbirliğinde çok samimiyiz, Trabzon şehrini sporla en üst düzeyde buluşturmak istiyoruz. Bunu da devam ettireceğiz” şeklinde konuştu. 

Ortahisar Belediye Başkanı Sayın Ahmet Metin Genç, “Kulüplerimizin de altyapısının güçlendirilmesi daha iyi standartlarla yapılabilmesi adına bu tür tesisleri kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hekimoğlu ailesinin mensuplarına hususen teşekkür ediyorum. Bu şehrin ekonomisine katkı sağlayan bir aile, ekonomiye sağladığınız değerler nedeniyle sizleri alkışlıyorum. 300 gencimizin altyapıyla beraber yetişecek olması çok güzel. Yönetiminizin altyapıya dönüşecek olması önemli biz de destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Sayın Atilla Ataman, “Celil bey yılın adamı ödülünü hak etti. Bunlar spora yatırım değil bu yapılan insana Trabzon’a yatırımdır. İnsanlığın adamlığın geleceğin yatırımıdır. Bunu hak ettiğini düşünüyorum. Yatırımların artarak devam edeceğini düşünüyorum. Hekimoğlu ailesini kutluyorum” dedi.

Açılışta bir konuşma yapan Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez de, "Böylesine güzel bir tesisi Trabzon'a kazandıran Başta Celil Hekimoğlu ve Hekimoğlu ailesine teşekkür ediyoruz. Buradan inşallah gelecek yetişecek. Herkesin emeğine sağlık. Futbolda altyapılar önemlidir. Bu nedenle bu yeni tesis de çok önemli" ifadelerini kullandı.

Son olarak ise konuşma yapan Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım ise, “1461 Trabzon FK bizim evlatlarımızın yetişeceği bir kulüp. Şunu arzu ediyorum ki burada yetişen çocuklarımız bir nevi burada staj yapacaklar. Ağabeylerinin mücadele ettiği Trabzonspor takımında olacaklar. Türkiye’de futbolla anılan neresi var. Sadece Trabzon var. 1461 Trabzon FK gibi kulübe sahip çıkan insanlar akla geliyor. Celil beye, belediyelerimize, amatör kulüplerimiz, Trabzonspor’umuz hepsi teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Burada nesil aynı zamanda örnek sporcular yetişecek. Yarının Trabzon’un da örnek insanlar olarak aramızda olmaya devam edecekler” dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından yapılan dualarla tesisimizin açılışı yapıldı. Sonrasında ise açılışa katılan misafirlere, tesislerimiz gezdirildi. Daha sonra ise Başkanımız Sayın Celil Hekimoğlu, Trabzon Valisi Sayın Aziz Yıldırım, Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanvekili Atilla Ataman, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Zeyyat Kafkas penaltı atışı yaptılar.