Başkan
1461 Trabzon FK

CELİL HEKİMOĞLU

Celil Hekimoğlu 10 Ocak 1964 tarihinde Trabzon’da doğdu. İlk ve orta öğreniminin ardından Trabzon Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Askerlik görevini tamamladıktan sonra aktif iş hayatına atıldı. Halen Hekimoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Celil Hekimoğlu spor yöneticiliği anlamında da çeşitli görevlerde bulunmuştur. Hekimoğlu Doğanspor Kulübü Kurucu Başkanı olan ve 5 yıl bu görevi yürüten Hekimoğlu, Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış, Altyapı ve Amatör Branşlar Sorumluluğu’nu üstlenmiştir.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği Asbaşkanlığı’nı da yapan Celil Hekimoğlu’nun bu görevi sırasında takım, İkinci Lig’de elde ettiği başarıyla BEKO Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. Hekimoğlu’nun görevde olduğu süreçte Basketbol Kulübü, 2 Türkiye Şampiyonluğu kupasını Trabzonspor’un müzesine taşımıştır.

Celil Hekimoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği, Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) üyesidir. İş yaşamında, DÜRÜSTLÜK, SAMİMİYET, CİDDİYET VE SÜREKLİLİĞİ kendisine ilke edinen Hekimoğlu evli ve 3 çocuk babasıdır.